Co zrobić gdy socjopata powraca? Czy dać mu kolejną szansę ?

Codziennie otrzymuje masę wiadomości w których kobiety pytają mnie, czy warto przebaczyć socjopacie? Czy warto przyjąć go z powrotem do naszego życia? Czy warto dać mu drugą szanse ?

Otóż na te pytania, istnieje tylko jedna prosta odpowiedź: absolutnie NIE! Kategorycznie NIE!

Socjopata , to człowiek o zaburzonej osobowości , nie znający empatii i nie „wyposażony” w odruch współczucia i żalu.

Żywiąc się strachem , łzami i błaganiem, nie potrafi przekształcić własnej osobowości . On po prostu nie jest w stanie się zmienić .

Całe życie poświęca na poszukiwanie nowych „ofiar” – swoich obiektów pożądania i miłości .

Początkowo obiecując złote góry z czasem staje się coraz bardziej zaborczy i agresywny . Ze złotego królewicza, powoli przemienia się w apodyktycznego oprawcę, kontrolującego każdy ruch i oddech, nowo poznanej ofiary.

Wielkie szczęście mają kobiety, które potrafią (i które mają dokąd) uciec, gdyż niejednokrotnie staje się to niemożliwe .

Czasami trudne warunki w domu rodzinnym, zmuszają dziewczynę do pozostania w takim chorym związku.

Są one niejednokrotnie maltretowane , zarówno psychicznie jak i fizycznie.

W takim przypadku, powtarza się zawsze ten sam scenariusz. Najpierw dochodzi do wymiany zdań , potem do lekkiego spięcia a w końcu do kłótni , kończącej się rękoczynami.

Po takiej „scysji”, socjopata najczęściej doznaje fałszywej skruchy i błagając o przebaczenie, przysięga poprawę : „już nigdy, obiecuję…”.

Oczywiście, są to tylko puste słowa , które jednak utrzymują ofiarę w stanie emocjonalnego „być może „. „Być może, teraz naprawdę się zmieni”. „Być może, to już był ostatni raz”. „Być może, on nareszcie zrozumiał „.

Nie nie! On zrozumiał tylko jedno ; że wywołując taką huśtawkę nastrojów , trzyma w ryzach kolejną ofiarę .

„To wszystko twoja wina!” .”To twoje zachowanie sprowokowało mnie do takiej reakcji”. „Przez ciebie stałem się okrutny i teraz nienawidzę samego siebie”.

Puste słowa ! Puste frazy !

Wywołanie uczucia winy, to tylko kolejny step w zachowaniu socjopaty. Oskarżanie , chorobliwa zazdrość, ciągłe wałkowanie tych samych tematów , podejrzenia …..

Jego osobowość, wytwarza w kobiecie prawdziwe emocjonalne piekło.

Jeśli tylko, udało wam się przeciąć takie chore więzy, nie popadajcie w żadną wątpliwość! Nie odwracajcie się za siebie! Nie odbieracie telefonów ani nie odpowiadajcie na wiadomości. NIE SŁUCHAJCIE !!!

Tak świetny dar przekonywania w jaki „wyposażony” jest socjopata z pewnością sprawi, że na nowo uwierzycie – a to najgorsze, co możecie zrobić!

Nie ulegajcie prośbom i namowom ! Nie jesteście tymi jedynymi, uwierzcie mi! Gdy cierpliwie poczekacie, już w niedługim czasie zobaczycie, jak na nowo zakochuje się na smierć i życie w świeżo poznanej, nieświadomej niczego ofierze.

Napiszcie to sobie na małych karteczkach i przyklejcie w strategicznych miejscach w waszym domu : ON NIGDY SIĘ NIE ZMIENI ! NEVER!

Przeczytajcie także :

„Toksyczne związki – socjopata”

„Jak zmienić socjopatę ?”

Anita J. Valerio – facylitator w rodzinnych ustawieniach systemowych i psychogenealogii. 

Ustawienia indywidualne i grupowe – kontakt: mail a.adesign@katamail.com

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone w kategorii „Psycho-socjologia” mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(immagine utilizzata proviene da Pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *