Co się dzieje w związku, gdy nie jesteś już zadowolona ze swojego partnera.


Gdy nasza miłość się kończy lub nie jesteśmy już zadowoleni ze swojego partnera, rodzą się w nas mieszane uczucia. Bardzo ważne jest nazwanie tych uczuć, ponieważ to one doprowadzą nas do podjęcia ostatecznej decyzji (rozstania) lub też zachęcą do podjęcia działań, mających na celu odbudowanie zachwianego związku.

Kiedy rozpoczynamy nowy związek, przez cały czas odczuwamy szczęście, zadowolenie i usatysfakcjonowanie. Jednak po pewnym okresie, czas zaczyna działać na naszą niekorzyść. Zaczyna się okres monotonii, niezrozumienia, braku kolaboracji i bardzo często nie robimy nic, aby wydostać się ze stanu stagnacji. Z tego też powodu, wiele par nie jest w stanie się porozumieć i ostatecznie, odczuwa niezadowolenie, wcale nie wiedząc dlaczego.


Z biegiem czasu, związek zaczyna się zmieniać. Odsuwamy się od partnera, stajemy się mniej komunikatywni i często odczuwamy poirytowanie. Jednak nadal czujemy, że kochamy. Jak więc przywrócić życie naszemu związkowi i z powrotem skierować go na właściwe tory; jak na nowo odkryć początkowe podekscytowanie i radość, które sprawiły, że się zakochaliśmy?

  • Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest brak fizycznego i emocjonalnego pociągu. Czy odczuwasz taki sam entuzjazm jak wcześniej? Czy też może gdzieś po drodze zatraciłaś wszystkie objawy czułości… Czy nie odczuwasz już fizycznego pragnienia? Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, oznacza to, że związek jest mocno osłabiony i stoisz przed ewentualnością separacji . Utrata emocjonalnej i fizycznej więzi (szczególnie w chwilach intymnych) daje nam do zrozumienia, iż nie jesteśmy już szczęśliwi.
  • Spróbuj porównać teraźniejszość z przeszłością. W każdym związku, pierwsze chwile są zawsze najlepsze i najpiękniejsze, ponieważ wielką role odgrywa pasja oraz wiele magicznych i niezapomnianych momentów. Trudno jednak udawać, że wraz z upływem czasu nic się w związku nie zmienia – szczególnie, gdy związek wchodzi we „własną strefę komfortu”. Możemy się z niej wydostać tylko wtedy, gdy postanowimy coś zrobić inaczej. Musimy zabić rutynę i poświecić więcej uwagi naszemu partnerowi (automatycznie osiągniemy to samo).
  • Ciagle prosisz partnera o zmianę? Oczekiwanie, że dana osoba dobrowolnie zmieni swój sposób bycia i stanie się taka jakiej chcemy jest poważnym błędem i może zniszczyć związek. Jeśli zakochałaś się w twoim partnerze (właśnie takim jakim jest) to dlaczego teraz, chcesz go na siłę zmienić? Jeśli uparcie dążysz do jego zmiany i nie potrafisz poradzić sobie z tym fantem, całkiem możliwe, że szczęście każdego z was leży zupełnie gdzie indziej.
  • Jeśli nie ma już między wami dobrej komunikacji oraz wzajemnego pragnienia i zaufania, oznacza to, że wasz związek dobiegł do mety. W zdrowym i szczęśliwym związku, komunikacja odgrywa kluczową rolę. Utrata tej wartości, stwarza wiele problemów. Jesteście znudzeni? Dialogi stają się coraz rzadsze? Nie czujecie się swobodnie, gdy rozmawiacie o swoich problemach? Pozytywna odpowiedź na wszystkie te pytania daje do zrozumienia, że nie możesz być zadowolona z tej osoby.
  • Wszystko co robi lub mówi twój partner wyraźnie ci przeszkadza? Nawet jeśli robi to w dobrej intencji ty irytujesz się i denerwujesz bez wyraźnego powodu? Jeśli nie zgadzasz się z jego ideałami, pozwól mu po prostu odejść i pomyśl o tym, czego tak na prawdę szukasz.
  • Zdarza ci się unikać swojego partnera? Twój partner dzwoni do Ciebie, zaprasza Cię na randki lub szuka powodu, by Cię zobaczyć, lecz ty zawsze znajdujesz wymówki, aby się z nim nie spotkać? Brak zainteresowania oraz robienie innych rzeczy, takich jak spędzanie czasu z koleżankami, oglądanie telewizji lub przebywanie w samotności, są wyraźną oznaka niezadowolenia.
  • Nie staraj się na siłę naprawiać skazanych na rozłąkę relacji. Gdy związek jest mocno zachwiany i wszystko wskazuje na to, że dwoje ludzi nie jest z niego zadowolonych, istnieją tylko dwa rozwiązania. Albo zamykamy ten rozdział, albo staramy się go ożywić i znaleźć siłę, by przywrócić go do życia. Jeśli nie chcesz już dłużej walczyć lub nie doceniasz starań partnera, który robi wszystko by poprawić wasze relacje, wtedy najlepiej zakończyć związek. Pamiętaj, że masz przed sobą drogę, która nazywa się „życiem” i jest to ścieżka, która należy tylko do ciebie. Twoim zadaniem jest pójść własną szlakiem i czuć się dobrze sama ze sobą. Zmiana toru oznacza moment, by powrócić na właściwa ścieżkę z której zboczyłaś i odnaleźć utracone szczęście.

Artykuł napisany na podstawie: http://www.casalingasclerata.it/relazioni/non-si-e-piu-felici-con-il-partner-14-02-20/

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *