Capri…. moja najukochańsza wyspa.

Capri to prawdziwy raj na ziemi! Jedna z moich najukochańszych wysp, na którą płynę kilka razy w roku (i to musowo!).

Capri, leży na zachodnim wybrzeżu Włoch w zatoce Neapolu, nad pięknym morzem Tyreńskim. Znajduje się na przeciwko Costiera Amalfitana . Przez cały rok oblegana jest przez turystów , przybywających na nią ze wszystkich stron świata.

Capri, cechuje cudowna egzotyczna roślinność (agawy, fichi d’india, oleandry, ginestre) niesamowicie czysta woda; masa malutkich sklepików w których kupić można wszelkiego rodzaju bibeloty, oraz tradycyjne białe haftowane sukienki . Dla osób, kochających luksusowy shopping, Capri oferuje masę butików najsławniejszych światowych projektantów.

Wieczorami, tętni życie a wąskie kręte uliczki wypełniają się po brzegi. Pizzerie , restauracje i lokaliki, oblegane są przez masy turystów.

Głównym punktem Capri jest Piazzetta: którą charakteryzują cudowne widoki oraz świetne kafejki z wiklinowymi meblami. Jest to ulubione miejsce VIPów. Koszt kawy espresso to około 5 euro , koszt aperitifu 12.

Wyspa, podzielona jest na Capri, Anacapri, Marina Grande, Marina Piccola. Charakterystyczne dla Capri są trzy Faraglioni – małe skaliste wysepki, oraz niesamowita Grotta Azzurra.

Jak dojechać .

Z lotniska w Neapolu możecie wsiąść taxi (około 20 euro) lub autobus Alibus , który zawiezie was do Molo Beverello (skąd odpływają hydropłaty) lub do Calata di Massa (skąd odpływają statki i promy – o wiele tańsze lecz wolniejsze ; pamiętajcie że tylko z tego portu można przewieźć samochód!).

Alibus z lotniska zatrzymuje się na przystankach :

– piazza Garibaldi

– Calata di Massa

– Molo Beverello

Godziny odpływu statków , promów i hydropłatów należy konsultować tuż przed planowaniem podróży , gdyż rozkład często ulega zmianie.

Czas przepływu :

Prom 80 minut

Statek 50 minut

Hydropłat 40 minut

Podczas wzburzonego morza, hydropłaty nie odpływają !

Po przybyciu na Capri , by dostać się na Piazzetta możecie wziąć taxi (koszt około 17 euro) lub funicolare – kolejkę linową (kasa biletowa znajduje się na przeciwko molo).

Generalnie, prawie wszystkie hotele organizują dowóz turystów z molo do centrum . Niektóre navetta są darmowe , inne natomiast pobierają opłaty od 5 do 12 euro.

Pamiętajcie, by spróbować lodów i wyrobów cukierniczych !!!! Coś wspaniałego !!!! Pyszna jest też pizza oraz wszelkiego rodzaju potrawy z ryb i owoców morza.

Proponuję wycieczki morskie oraz wizytę w Grotta Azzurra. Przechadzka z centrum do Marina Piccola, zachwyci was cudownym krajobrazem .

Jak już wspomniałam, Capri przepełnione jest VIPami , więc na pewno nie zabraknie okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub poprosić o autograf .

Życzę wspaniałego pobytu i niezapomnianych wrażeń !

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*immagini utilizzate provengono da pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *