Broń perswazji.

https://www.pinterest.it/pin/105905028729663929/


Niby wszyscy jesteśmy ludźmi, niby wszyscy jesteśmy jednakowi, lecz w praktyce w ogóle tak nie jest. Niektórzy, są bardzo skryci i praktycznie przez całe życie, zmagają się z problemami emocjonalnymi; inni są dokładnym przeciwieństwem i brną do przodu z ogromną siłą.

Niestety, by móc osiągnąć karierę w jakiejkolwiek branży, trzeba należeć do tej drugiej kategorii. Zwróćcie uwagę, na osoby prowadzące rewolucyjne programy telewizyjne („Kuchenne rewolucje„, „Ostre cięcie„) . Ludzie ci, pomagają stawiać na nogi podupadłe biznesy i wyróżniają się ogromną charyzmą.

Nie potrafię zrozumieć, jak osoba mająca trudność w nawiązywaniu kontaktów, zabiera się za handel lub za jakąkolwiek działalność, opierającą się na relacjach interpersonalnych. Osobowość, jest kwestią fundamentalną. Bez niej, nie da się wystartować.

Na pewno, (i to nie jeden raz w życiu) każdy z nas dał się ponieść emocjom, oraz słowom wyrachowanego sprzedawcy i zakupił rzecz zupełnie nie potrzebną i bez użyteczną. Dlaczego tak się dzieje?  W przekazie handlowym, zawarta jest właśnie siła perswazji.

Perswazja, wkomponowana jest w każdy, nawet najmniejszy aspekt naszego życia.  Od stosunków rodzinnych,  po relacje z przyjaciółmi, szkołę,  pracę,  media. Wszystko opiera się właśnie na niej. Osoby dominujące, potrafią z niej doskonale korzystać. I to im właśnie, nie potrafimy się oprzeć.

Ludzki mózg, jest tak mocno nastawiony na perswazje, że po solidnej dawce nieprawdziwych informacji, zaczyna je kodować i uznawać za prawdziwe. Najlepszym terenem, do takich psychologicznych manewrów, są mózgi zdekoncentrowane. One, natychmiast poddają się temu procesowi.

Zwróćcie uwagę,co dzieje się w przypadku zdań, wypowiadanych przez sławnych ludzi. Są one automatycznie odbierane za „zdania autorytety”. Osoby te, uznawane są za bardziej wiarygodne i godne naśladowania. Dlatego ich przekaz, jest o wiele bardziej dosadny i o wiele mocniej zapada w pamięci.

Bardzo silną formą perswazji, jest zasada odwzajemniania. Każdy człowiek, po otrzymaniu znaczącego dla niego upominku,  natychmiast odczuwa mocną potrzebę, by się odwdzięczyć. Zwróćcie uwagę, na dodatki do kolorowych czasopism, które zachęcają nas do jego kupna, czy też wszelakiego rodzaju souveniry w supermarketach. Niesamowicie manipulują naszą podświadomością.

Osoby pewne siebie, odważne i wykazujące się silną osobowością, są natychmiastowo postrzegane jako kompetentne i godne zaufania. Natomiast przeciętne „szare myszki”, przez całe życie pozostają w kącie.

Jeśli potraficie zmienić waszą osobowość, będzie mogli  zmienić opinię na wasz temat. Zaczniecie być traktowani z większym szacunkiem a ludzie, dołączą do was etykietę eksperta.

„Jeśli myślisz, że przegrasz, to prawdopodobnie tak się stanie. Jeśli oczekujesz, że odniesiesz sukces, to tak zapewne będzie. To, co mówisz sam do siebie, pewnego dnia się spełni. ”  Kevin Hogan

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/105905028729663929/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *