Brak pieniędzy a ustawienia systemowe – konstelacje rodzinne.

Czy problemy finansowe można rozwiązać, używając  metody systemowych ustawień  rodzinnych (konstelacji)?

Wydaje ci się, że ciągle coś stoi ci na przeszkodzie w zdobywaniu pieniędzy i nie pozwala na życie w dostatku?
Robisz wszystko to co w twojej mocy a jednak dobrobyt nie nadchodzi a pieniądze od ciebie uciekają?
Biorąc pod uwagę metodę konstelacji rodzinnych, przeanalizujemy niektóre z sytuacji, które najbardziej  blokują przepływ pieniędzy.
Ustawienia systemowe (konstelacje rodzinne) są  metodą, dzięki której możemy dotrzeć do naszej podświadomości i dojrzeć fakty, leżące na dnie ludzkiej duszy. Fakty te, są  źródłem najczęstszych problemów, które napotykamy w życiu.
Za brakiem pieniędzy, kryje się dynamika związana z emocjonalnym uzależnieniem, winą, niepowodzeniem, konfliktami w relacjach rodzinnych, życiem i śmiercią.
Kiedy pieniądze nie napływają, powodów musimy szukać nie tylko „na zewnątrz”, lecz przede wszystkim „wewnątrz nas”.
Każdy z nas, nosi w sobie nierozwiązane problemy, które są zakorzenione w naszej linii genetycznej a to one własnie, znajdują odzwierciedlenie w braku pieniędzy.
Wbrew powszechnemu przekonaniu – pieniądze mają duszę, która jest energią rezonująca z tym, co wydarzyło się w naszej rodzinie i w całej historii genetycznej.
Często problem związany z brakiem pieniędzy wiąże się z bankructwem przodków, ich osobistymi tragediami, nagłymi zgonami ale także z wydarzeniami z naszego własnego dzieciństwa:  takimi jak relacje z matką i ojcem oraz własnie ich  stosunek do pieniędzy (historia ekonomiczna).
Zgodnie z teorią ustawień systemowych, człowiek zawsze jest częścią jakiegoś systemu a w szczególności częścią tzw. systemu rodzinnego. Każdy z nas jest „zakotwiczony” we własnej linii przodków.
 Jeśli dana osoba ma jakiś „problem osobisty”, najprawdopodobniej problem ten jest częścią jego systemu rodzinnego.
Dzięki konstelacjom rodzinnym, możemy tą negatywną dynamikę wyciągnąć na światło dzienne a rozwiązując ją, pozwolić na to, aby pieniądze nie tylko wpłynęły do naszego życia, ale także przywróciły nam spokój i radość.
Stosując metodę konstelacji rodzinnych, cały „klan”  może odnieść  korzyści, ponieważ w proces „uzdrowienia” zaangażowani zostaną wszyscy jego członkowie (nawet nieobecni przy ustawieniach).
Wewnętrzne przyczyny braku pieniędzy .
1. Strach przed bogactwem jako model zachowania.
Jest to jedna z kilku przeszkód stojących na drodze do dobrobytu. Strach przed bogactwem, może być zakorzeniony w świadomości poprzednich pokoleń, które niegdyś poniosły wielkie straty finansowe. Przez kilka kolejnych pokoleń, temat dużych pieniędzy, nie zostanie już więcej poruszany. Będzie on uważany za przyczynę cierpienia, rozłąki z bliskimi, choroby lub śmierci. Unikanie bogactwa, stanie się więc „wzorcem zachowania” wszystkich kolejnych potomków.
Aby zniszczyć ten wzorzec, należy ”oddzielić-odseparować” własne życie od życia przodków.
Przeszkoda ta, nazywana jest także „lojalnością wobec członka rodziny„. Możemy ją miedzy innymi dostrzec w naszym stosunku do  rodziców, którzy  w swoim dzieciństwie też doświadczyli braku miłości i materialnego dobrobytu. Działając na zasadzie prawa lojalności, syn lub córka także będą cierpieć z powodu tych samych braków.
2. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy dana osoba nieświadomie solidaryzuje się z członkami rodziny i chlubi temat braku pieniędzy.
W przeciwieństwie do poprzedniego przypadku, czyni to ona z radością i czuje się dumna ze swojego zaangażowania we wspólne przeznaczenie.
Czasami, nieświadomie przejmujemy poczucie winy za czyjeś cierpienie lub śmierć i wówczas, pojawia się w nas wewnętrzne odrzucenie bogactwa. Z tego powodu, świadomie stawiamy sobie na drodze przeszkody, które uniemożliwiają nam wykorzystanie możliwości jakie podsuwa nam życie.
3. Nie akceptowanie własnej matki.
Być może jest to najważniejsza i najczęściej spotykana dynamika gdy mówimy o problemach finansowych . Jeśli z jakiegoś powodu, ktoś nie akceptuje własnej matki – nie akceptuje jej w sercu i nie darzy miłością i szacunkiem, nie będzie mógł odnieść sukcesu w biznesie, własnym zawodzie i życiu prywatnym.
Dlatego zaakceptowanie matki jest pierwszym i najważniejszym krokiem na naszej drodze do dobrobytu.
4. Problemy emocjonalne wynikające ze stosunków z ojcem.
Ta ukryta dynamika występuje dosyć często. Dzieje się tak, gdy matka (lub ktoś z jej bliskich) nie okazuje należnego szacunku ojcu jako osobie, mającej ma za zadanie utrzymanie rodziny i zagwarantowanie dobrobytu (jesteś do niczego, nie mamy z ciebie żadnego pożytku, nie potrafisz dobrze zarobić, jesteś pasożytem – zerem).
W ten sposób, syn lub córka mogą przejawiać cechy charakterystyczne dla tak zwanego „wiernego” dziecka. Jest to proces zupełnie nieświadomy. „Nie chce mieć pieniędzy, gdyż jeśli je zarobie, sama postawie się na piedestale i będę wyższa od mojego ojca – muszę postępować dokładnie tak jak on – muszę przejąć te same wzorce”.
4. Odmowa pieniędzy jako odmowa szansy na życie.
Chodzi tutaj o odrzucenie możliwości rozwoju ekonomicznego z powodu „niezapłaconych” roszczeń wobec własnych rodziców.
Zdarza się, że dziecko otrzymuje od rodziców mniej uczuć, niż by tego chciało. Jako dorosła osoba, wciąż próbuje je od nich wydobyć, nie zdając sobie jednak sprawy z daremności swoich prób. „Chcę nadal pozostać dzieckiem i chcę abyście mnie kochali i utrzymywali – pragnę waszej opieki, nie chce być niezależna”.
Przeszłości niestety nie można zmienić. Po prostu należy ją zaakceptować.
Tylko w takim przypadku, człowiek będzie mógł w pełni zaakceptować życie i dostrzec możliwości, jakie ono oferuje.
5. Losy połączone z własnymi przodkami.
Przykłady powyżej opisane, podkreślają przypisywanie sobie winy, należącej do innych członków rodziny.
Czasami, dochodzi wręcz do przywłaszczenia sobie czyjejś osobistej sytuacji lub losu.
Przejawia się to zwłaszcza wtedy, gdy dane sytuacje, uczucia, i zajścia, pozostają przez wszystkich ukryte, stając się „tajemnicą rodzinną”.
7. Pokażę ci, że mogę żyć bez pieniędzy.
Ta przeszkoda jest przeciwieństwem pierwszego punktu. Pojawia się, gdy ktoś w rodzinie (bardzo bliski emocjonalnie), żyje w ciągłym strachu przed utratą pieniędzy, zdrowia, radości życia lub też samego życia.
Potomek, blokując przypływ pieniędzy próbuje więc udowodnić sobie i innym, że życie bez pieniędzy nie jest takie straszne. Podobnie jak we wszystkich innych przypadkach, jest to proces zupełnie nieświadomy.
Konstelacje rodzinne i systemowe, są wyjątkową okazją, aby dotrzeć do korzeni problemów i wyeliminować bariery i blokady, uniemożliwiające osiągnięcie jednego (lub wielu) z naszych celów.
Konstelacje rodzinne, dają możliwość usunięcia wszelkich blokad, zharmonizowania naszego systemu rodzinnego i odnalezienia miejsca w którym poczujemy się dobrze. To właśnie, dokładnie określone miejsce, pozwoli nam zapewnić harmonie we wszystkich systemach w których się znajdujemy.

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/20266267064428322/ )

2 thoughts on “Brak pieniędzy a ustawienia systemowe – konstelacje rodzinne.

  1. Ustawienia są niesamowite, robią ogromne wrażenie. Wiele jednak zależy od terapeuty, jego wyczucia. Bardzo polecam na ten temat „Jak zostałam peruwiańską żoną” Mii Słowik. Autorka za namową ustawieniowej terapeutki rzuciła wszystko i wyjechała na drugi koniec świata bez pieniędzy z biletem w jedną stronę https://miaslowik.com/o-ksiazce/

    1. Witam cię bardzo serdecznie Carmel i dziękuję za poradę!!! Książkę zamówię od razu!!! Życzę ci wspaniałych świat Bożego Narodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *