Barcelona. Hop on-hop off. Atrakcje, jedzenie, ceny biletów.

Witam was bardzo serdecznie!

Dzisiaj, podzielę się z wami kolejnymi wskazówkami dotyczącymi podroży, mając nadzieje ,że ten artykuł, ułatwi wam podroż i  będzie mógł posłużyć pomocą. Tym razem, poniosło mnie do Barcelony. ..

  1. Gdy już dotrzecie na lotnisko w Gironie (tam własnie lecą linie Ryanair ), będziecie mieć do wyboru trzy opcje w celu dotarcia do centrum Barcelony.

Pierwszą  z nich jest taxi. Lotnisko, oddalone jest od centrum Barcelony o około 100 km, wiec podroż samochodem, trwa plus minus 1.30 godziny. Koszt taksówki to około 140 euro. Jeśli podróżujecie w czwórkę, taxi może okazać się najlepszym rozwiązaniem a już na pewno najszybszym.

Drugą  opcją  jest pociąg Renfe, lecz na stacje w Gironie, niestety też musicie dotrzeć taksówką. Pociągi kursują od rana do godziny 22. Ceny, zależne  są od godziny przejazdu i rodzaju pociągu.

Trzecią opcją  i chyba najbardziej popularną jest Bus Segales. Przejazd w obie strony kosztuje 25 euro a rozkład jazdy, dostosowany jest do lądowań samolotów Ryanair. Autobus, zatrzymuje się w Barcelonie na placu „Estacio d’autobus” skąd spacerkiem (5 minut) dotrzecie do najbliższej stacji metra „Arc de Trionf” (czerwona linia L1). Metro kursuje od godziny 8 do godziny 00.

2. Przed przylotem do Barcelony, polecam poszukiwania hotelu, hostelu lub apartamentu na Booking.com . Strona ta, oferuje największy wybór rozwiązań dostosowanych do wszystkich kieszeni. Ja, wybrałam świetny, nowoczesny hotel, oddalony o kilkanaście kroków od Sagrada Familia. Pozwoliło mi to, na szybkie przemieszczanie się po mieście, gdyż wszystko znajdowało się w zasięgu ręki.

3. W celu jak najlepszego i najprzyjemniejszego zwiedzania Barcelony, proponuje zakup biletu na czerwony bus Hop on-Hop off. Bus, proponuje on 3 linie : Niebieską,  Czerwoną  i Zieloną  (zielona kursuje od kwietnia do listopada) i totalną  liczbę 44 przystanków!

Linia niebieska, oferuje 12 przystanków a całkowity czas przejazdu to ok 2 godziny . Do najważniejszych przystanków należą : * Sagrada Familia * Futbol Club * Casa Batllo * Park Guell .

Linia czerwona, oferuje 21 przystanków a całkowity czas przejazdu to ok 2 godziny. Do najważniejszych przystanków należą: * Barrio Gotigo * Port Olimpic * Port Vell .

Linia zielona, uruchamiana jest od kwietnia do listopada i przejeżdża całym wybrzeżem! Będziecie mogli podziwiać liczne plaże oraz wspaniałe widoki!

Koszt biletu na Bus Hop on -Hop off ,to około 30 euro (1 dzień) oraz 40 euro (2 dni).

Interes jest opłacalny, gdyż możecie wsiadać i wysiadać na dowolnym przystanku, oraz dowolnie zmieniać  kolor linii.

Bilety, można zamówić już przed przylotem do Barcelony, używając App lub strony internetowej : https://www.hop-on-hop-off-bus.com/barcelona-bus-tours

4. Najważniejsze muzea i punty turystyczne to:

  • Parc Guell (koszt biletu 10 euro)
  • Sagrada Familia (koszt biletu 22 euro)
  • L’acquarium (koszt biletu 20 euro)
  • Casa Batlo (koszt biletu 25 euro)
  • Casa Mila – La Pedreira (koszt biletu 22 euro)
  • La Ramblas

5. Pamiętajcie, że  w Hiszpanii obowiązuje sjesta, więc  restauracje otwarte są od 13.30- 15.30 (obiad), oraz 21.00-23.30 (kolacja). Nocne kluby i dyskoteki otwierają swoje wrota około 1, 2 w nocy.

W dobrej klasy restauracjach, możecie zostawić 5-10% napiwku , w innych rodzaju lokalach, napiwki nie są mile widziane.

6. Pamiętajcie też , że  Hiszpania jest państwem katolickim, więc  w niedziele prawie 90% sklepów pozostaje zamkniętych . Proponuje zrobić zapasy w sobotę.

7. UWAGA NA KIESZONKOWCÓW!  Niestety proceder pick-pocket jest bardzo rozpowszechniony! Przenigdy nie zostawiajcie torebki na podłodze, ani na oparciu krzesła. Plecaki oraz torby na ramię , starajcie się nosić na przedzie. Nie wkładajcie portfela ani telefonu do tylnej kieszeni spodni! Uwaga na fałszywych policjantów (policja w miejscach publicznych, zawsze chodzi w mundurze)! Z hotelu, zabierajcie tylko wyliczoną sumę pieniędzy oraz ksero dokumentów (przynajmniej ksero, musicie zawsze mieć przy sobie). Starajcie się zmieszać z tłumem i nie okazujcie że jesteście turystami – nie rozkładajcie mapy w miejscach publicznych!

8. Proponuje zakup Barcellona Card. Jest to karta (coś w rodzaju karty kredytowej) pozwalająca na darmowe przejazdy środkami komunikacji (metro, tram, autobus Strefa1) oraz na autobus TMB z lotniska. Karta, oferuje zniżki na najważniejsze atrakcje turystyczne (przedstawienia, muzea, restauracje, a nawet na souvenir’y – około 80 atrakcji). Koszt Barcellona Card to 41,40 euro (ważna 3 dni) 50,40 euro (ważna 4 dni) oraz 54,90 (ważna 5 dni).

9. Polecam degustacje hiszpańskich potraw:

*la paella (risotto ryby+mięso)

*ciurros (na śniadanie)

*tapaz (aperitivo)

*arroz (ryz)

*crema catalana (krem Kataloński)

10. Barcelona to miasto kultury i sztuki. Najsławniejsze nazwiska artystów to : Picasso, Salvador Dali, Miro, Hernandez, Gaudi (Parc Guell, Casa Mila/La Pedrera, Casa Batllo, krypta kościoła Colonia Guell oraz oczywiście Sagrada Familia).

Życzę wam wspaniałego pobytu!

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*immagini utilizzate provengono da pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *